Strongman Champions League NAGRADE

Strongman Champions League

Moderatorji: udovich, damcho82, andrej, Sandi

Strongman Champions League NAGRADE

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Ne Dec 13, 2009 5:08 pm

Letos so objavili z kakšnim denarnim skladom so nagradili tekmovalce v SCL. Bruto znesek nagrad na letošnjih 8 tekmah je znašal 120.000 $. Zelo lepa številka ni kaj. Pol me je pa nekaj zmotilo ????
Padlo mi je v oči, zakaj organizator iz EU objavlja nagrade v us$. Verjetno zato ker več zgleda, pa sem se malo poigrala z številkami.
8 tekem - 120.000 $ = cca 80.000 EU BRUTO . Ko odštejemo davek ki je v EU različen in se giblje med cca 20% - 34% ( na severu še več ) se znesek zmanjša na cca 60.000 EU.

8 tekem krat povprečno 12 tekmovalcev to je 96 tekmovalcev. Če bi vsi tekmovalci dobili štartnino kilometrino potne stroške in nagrado to je cca 600 EU / tekmovalca.
Še drugače 7500 eu / tekmo. Ker vemo da nagrade dobi samo najboljših 5 - 6 tekmovalcev si lahko vsak sam izračuna kakšni so zaslužki najbolših STRONGMENOV.
Potem se pa nekateri čudijo zakaj najbolši atleti zapuščajo strongmen sceno , zato ker če nisi v špici še za " čajček " ne zaslužiš.
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » Po Dec 14, 2009 8:21 am

to andreja, to je nekaj konsktruktivnega, sem prav vesel za tako pisanje,....kar se tiče SCL res niso visoke nagrade, ravno, da gredo športniki skozi mesec, so pa še dve oziroma tri tekme, ki so zelo prestižne in kjer so nagrade precej visoke. Arnold Strongma in pa Fortissimus, če tam zmagaš mislim, da si kar preskrbljen za nekaj mesecev,..
Ego sum alpha et omega, primus et novissimus, principium et finis.
"Eat like a horse, train like a demon and grow like a weed!"
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

Kraj: Koper

Vrni se na SCL - novice - news

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost