UFC 91: Couture vs Lesnar

Vse kar ne spada drugam, spada sem,......

Moderatorji: udovich, zinedan, Igor R.

UFC 91: Couture vs Lesnar

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Po Nov 03, 2008 2:26 pm

15. novembra se bo v Las Vegasu zgodil MMA spektakel, kjer se bosta za naslov prvaka v težki katerogiji UFC spopadla veteran in aktualni prvak Randy Couture ter MMA novinec in večkratni WWF/E prvak Brock Lesnar.
Vir: http://91.ufc.com/
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a udovich » Po Nov 03, 2008 2:29 pm

Nisem vedel, da je Lesnar šel v UFc, res ne vem kaj bo tam počel, me prav zanima.
Ego sum alpha et omega, primus et novissimus, principium et finis.
"Eat like a horse, train like a demon and grow like a weed!"
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Po Nov 03, 2008 2:35 pm

To mislim, da je to njegov tretji nastop v UFC. Prvo borbo je zgubil, drugo je dobil, zdaj pa bomo videli. Ta je zagotovo njegova daleč najpomembnejša borba v UFC. Moč in masa sta na njegovi strani, izkušenj nima sicer toliko. Sicer jaz navijam za Randija. :wink:
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » So Nov 08, 2008 10:02 am

Tukaj je videoposnetek prvega MMA fighta Lesnarja:
- http://uk.youtube.com/watch?v=5XLkqQwIT2k
Tukaj je prvi Lesnarjev fight v UFCju:
- http://uk.youtube.com/watch?v=jKZmFI9vFHI
In še druga runda njegovega drugega fighta v UFCju:
- http://uk.youtube.com/watch?v=EH5EBEoJ9r0
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » So Nov 15, 2008 11:52 am

Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » So Nov 15, 2008 11:57 am

Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » So Nov 15, 2008 9:49 pm

Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Ne Nov 16, 2008 8:29 am

No pa je tudi UFC91 mino! ;-)
Če si borb nise ogledali, in se jih nameravete v naslednjih dneh ogledati, pol NE BERITE DALJE!!! Drugače pa kar izvolite.

- Gabriel Gonzaga vs. Josh Hendricks - Gonzaga je imel zelo lahko delo in je v slabi minuti s TKO premagal Hendricksa. To je sicer bilo pričakovati saj bi bil vsak drugačen rezultat presenečenje. Hendricks je novinec v UFC (čeprav ima za sabo kar nekaj MMA borb) in zaenkrat ni videti, da bi lahko posegel po višjih mestih.

- Kenny Florian vs. Joe Stevenson - To je bil spopad tehnično boljšega Floriana in fizično močnejšega Stevensona. Stevenson je vseskozi napadal, medtem ko se je Floriant taktično izmikal in iskal pravo priložnost. Sicer je bil Florian vseskozi bolj uspešen in zlasti ko je Stevensona uspel dati na tla je začel dominirati. Tako je Florian v četrti minuti prve runde tudi zmagal z davljenjem. Florian je bil za razred boljši od nasprotnika in si povsem zaslužil novo priložnost za borbo za naslov prvaka z BJ Pennom.

- Randy Couture vs. Brock Lesnar - Dvoboj večera za naslov UFC prvaka v težki kategoriji. Zelo lepa in zanimiva borba. Ne sicer toliko s "tehničnega" vidika ampak glede tega ali lahko mlajši, močnejši, fizično večji in hitrejši premaga starejšega, bolj izkušenega, fizično manjšega in taktično boljšega. Prva runda je bila precej izenačena. Couture se je uspeno branil pred Lesnarjevo "fizično" prevlado. Druga runda je bila precej bolj dinamična. Couture se je sicer uspešno spopadal, ampak očitno ne dovolj da bi ustavil fizično močnejšega Lesnarja. Tako je Lesnar v tretji minuti druge runde uspešno zadel Couturea in zaključil s TKO. Moram priznati, da se je zgodilo to česar sem se bal. Sicer pa čestitke Lesnarju. Postal je novi UFC prvak v težki kategoriji in se bo čez par mesecev boril proti zmagovalcu borbe Nogueira vs. Mir. Kakorkoli ali Nogueri ali Miru ne bo lahko premagati Lesnarja (povedano drugače če je Lesnar premagal Couturea lahko praktično premaga kateregakoli v UFC). Lesnar je tako fizično izjemno močen, izjemno velik in za njegovo velikost tudi izjemno hiter. Ravno tako njegova MMA pripravljenost se izjemno hitro izboljšuje. Malo mi je sicer škoda za legendarnega Couturea, čeprav je res da pri njegovih 45 letih bi verjetno moral bolj razmišljati o treninraju drugih in svojih komercialnih poslih kot se spopadati z mladimi biki v oktagonu. Ampak očitno ni še rekel zadnje besede. ;-)
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a udovich » Ne Nov 16, 2008 11:26 am

ej, katastrofa, sem bil siguren,da bo zmagal Couture, morm najdet kje tekmo, da si to ogledam, ma be more bit res,ha,ha,ha,....
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Ne Nov 16, 2008 6:25 pm

Saj sem se tudi jaz potiho bal, da bo "fizična" premoč Lesnarja prevelika tudi za mojstra MMA kot je Couture. Vseeno sem upal, da bo Coutureu uspelo. Po drugi strani je potrebno čestitati Lesnarju, da mu je uspelo osvojiti naslov prvaka v težki kategoriji UFC.
Sicer sem jaz malo v dvomu, da je Lesnar 100% natural. Mogoče zadnji čas (ko je v UFC), ampak vsa leta ko je bil v WWF/WWF zagotovo ne.
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Ne Nov 16, 2008 7:08 pm

Eko tu je main event:
- http://www.megavideo.com/?v=9EDTM6C0
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a udovich » Po Nov 17, 2008 4:20 pm

e ja sem pogledal, sam nisem bil ravno zadovoljen, po moje bo kar kmalu povraten dvoboj,....
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Lesnar je imel tudi malo sreče, saj je Couture dobro boril. Je pa res, da Lesnar bistveno fizično močnejši. Kaj naj rečem, tudi če nisem ravno zadovoljen, je Lesnar nedvomno zmagal. :wink:
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » To Nov 18, 2008 1:55 pm

ko ga Fedor dobi ga bo naseku ,hi ,hi.
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

Kraj: Prekopa

OdgovorNapisal/-a Igor R. » To Nov 18, 2008 2:10 pm

Ja, Fedor verjetno ga bo. Sicer pa lahko Lesnar kadarkoli z "uspešnim" udarcem pomete tudi z njim. Lesnar ima moč, hitrost in maso. Fedor ima žilavost (v bistvu neko vsestransko jekleno moč), tehniko in hitrost. Po hitrosti zmaga Fedor mu je pa Lesnar tik za petami. Po moči zmaga Lesnar (čeprav je Fedor tudi precej funkcionalno močan). Po masi Lesnar nima konkurence. Ravno tako po tehniki Fedor nima konkurence. Vidimo, da je v tem fightu praktično vse mogoče. Vsekakor bo zanimivo, ko bo do tega prišlo. Škoda da je takšna "razdeljenost" med MMA organizacijami, tako da je vprašanje sploh kdaj lahko do tega pride.
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a TRIPLE H » Če Dec 25, 2008 11:04 am

Ampak kako je narejeno s temi borbami, Couture eno leto ni stal v ringu potem pa kar naenkrat v ring z Lesnarjem, ki mu je to sele tretja borba, kje so pa drugi tezkokategorniki, ki so pri UFC ze nekaj casa ? Pride novinec in gre v ring z pavzerjem.
TRIPLE H
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Če Dec 25, 2008 11:28 am

Po moje je Couture sigurno med najboljšimi tremi v težki kategoriji UFC. Res, da ni imel borbe že dolgo, ampak (vsaj tako pravi) trenira skozi in tudi dokaj primerljivo s tekmovalnimi borbami. Lesnar je pač fizično precej močnejši od Couturea in ker se je Lesnar očitno precej dobro priučil MMA je bilo to dovolj za zmago. Tudi sicer bo po moje Lesnarja težko premagati, ker lahko praktično z vsakim udarcem zaključi borbo.
Sicer pa ima UFC svojo politiko, ki jo razumejo le oni. :wink: Sicer pa zmaga je zmaga, izkušnje in drugo je nepomembno.
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a TRIPLE H » Če Dec 25, 2008 11:32 am

Sem tudi malo na wiki preletel zadnje Ufc heavyweight prvake in je cudno, tam pise, da ni bil Couture zadnji prvak, ampak predzadnji. Res bo politika. :)
TRIPLE H
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Če Dec 25, 2008 11:39 am

Ja, Couture so vzeli naslov prvaka ko se je sklegal z lastniki UFC. Pol so nekako ta naslov dali (seveda ko je zmagal če se ne motim Tima Silvio)Nogueiri. Nazadnje pa sta bila tako (ko se je spet pobotal z UFC) Couture kot Nogueira nekaka "vmesna" oz. "prehodna" prvaka. Zato je tudi ta pot Couture vs. Lesnar in Nogueira vs. Mir, da se spet pride do samo enaga prvaka v UFC. Mislim, da je nekaj takega, nisem 100% prepričan.
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a TRIPLE H » Če Dec 25, 2008 11:42 am

TRIPLE H
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Igor R. » Če Dec 25, 2008 3:55 pm

Tule nekaj piše o tem "Interim UFC Heavyweight Title": http://answers.yahoo.com/question/index ... 935AAHxmR5
Uporabniški avatar
Igor R.
MODERATOR

Vrni se na Stand up & fight - razno,... - other

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost