Tekmovanja Martin Krpan 2012

Samo tekme Krpana, rezultati, zanimivosti in podobno,.........

Moderatorji: udovich, damcho82, andrej, Sandi, svinc, K o n c i n a

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Pe Avg 17, 2012 8:49 pm

Kot pripombo mogoče

Po tekmi na Slovaškem prejšni teden, me je organizator povabil na CL Košice 1.9. 2012. A smo že bili dogovorjeni za dvojice prav na ta dan v Leoben-u, tako da sem rekel da žal ne morem.
Kar je mogoče boljše tako, mislim da je bolje da za CL še pridno treniram, in izboljšam formo = ).
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » Pe Avg 17, 2012 11:31 pm

Lahko bi tudi povabili Mirana Vodovnika je enakih mer kot Savickas pa še močan je kot on .
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

Kraj: Prekopa

OdgovorNapisal/-a K o n c i n a » Pe Avg 17, 2012 11:40 pm

Ma kakšn Vodovnik...leppo te prosm
K o n c i n a
MODERATOR

Kraj: Dobrova

OdgovorNapisal/-a ber2 » So Avg 18, 2012 3:13 am

udovich napisal/-a:
Matjaz napisal/-a:Pozdravljeni = )
Sem se odločil da se pridružim forumu, ker je polno zanimivih stvari in eni se res trudijo( da forum urejajo, in same infromacije ter vse)

Sm pa opazil tole temo...
Kaj sem pa govoril prejšno leto točno, dajte me prosim malo spomnit ?
Je pa res da sem bil zelo slab prejšno leto na martinu krpanu...

Je pa res za pohvalit Damjana je odlično napredval od lani, takih bi rabili več ki trenirajo in se trudijo ne pa govorijo.

lepo pozdrav matjaž,...

lepo,da si se javil na forumu,pozdrav...
Denis je dal zelo dober predlog Vidmarju,ki ima po vseh pravilih možnost,da povabi tekmovalca kateri se ni uvrstil v finale...teže v finalu so prave in bi bila to zelo zanimiva tekma med našimi naj krpani in Belšakom...mogoče pa nas Vidmar preseneti....
Belšak moje mnenje je,da ti bo "lažje" v tujini,če boš imel naslov -Martin Krpan-Najmočnejši Slovenec...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » So Avg 18, 2012 7:44 am

Vodovnik suva krogla treningi so vaje za moč 200cm pa 160kg visok in težak možak strńgman discipline bi pa hiter osvojil
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a K o n c i n a » So Avg 18, 2012 8:21 am

bpavlo3 napisal/-a:Vodovnik suva krogla treningi so vaje za moč 200cm pa 160kg visok in težak možak strńgman discipline bi pa hiter osvojil

vem kakšen je Vodovnik,sem tekmoval v suvanju krogle. Njegovih 160kg je zelo zamaščenih..moči nekaj ima ampak zadnja leta...vidiš da to sezono kugla ni poletela več kot 19m(oz še manj)
K o n c i n a
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a damcho82 » So Avg 18, 2012 9:13 am

jaz poznam Vodovnika osebno.ker je nekaj kilometrov doma stran od mene.dostkrat sva se pogovarjala ima brata ki še je večji bik oz debel cez 200kg. ce bi ta dva mal majn pila pa vec treniral bi imela vrhunske rezultate.tudi od vodovnika trener je en navadn pijanec zato vodovnik nikoli ni nekaj napredoval ker ni imel pravega trenerja poleg sebe.ce bi Miran znal svojo moč izkoristit ker vsi tisti ki ga poznamo vemo kaka sila je , mu marsikateri nebi bil kos al v suvanju krogle ali tudi v strongmanu. skoda ker se tak potencial nezna izkoristit.

Jan K. vcasih je res bil Miran ena speh bomba sam se je pa zdej v parih letih malo popravil tak da ni vec zalitek.prej pa je res bil )))))))))))))))))
damcho82
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a damcho82 » So Avg 18, 2012 9:16 am

Sem se odločil da se pridružim forumu, ker je polno zanimivih stvari in eni se res trudijo( da forum urejajo, in same infromacije ter vse)

Je pa res za pohvalit Damjana je odlično napredval od lani, takih bi rabili več ki trenirajo in se trudijo ne pa govorijo.

Hej Matjaž.
Mal bol sem se pripravljal za letos da bi probal osvojit Krpana.Za kaj vec pa zmanjkuje casa))))).
Ti pas ima da se naprej trgas po evropi pa kasnej po svetuuu.si se mlad pa zacetki tvoji so odlični.GOOD LUCK Matjaž!
damcho82
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » So Avg 18, 2012 9:17 am

Zakaj si pa nehal oziroma zakaj strongman?koliko si pa največ sunil kroglo?
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a K o n c i n a » So Avg 18, 2012 6:55 pm

Aja nism vedel,nazadnje sem ga videl pred cca.4leti.
K o n c i n a
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Ne Avg 19, 2012 9:16 pm

damcho82 napisal/-a:

Hej Matjaž.
Mal bol sem se pripravljal za letos da bi probal osvojit Krpana.Za kaj vec pa zmanjkuje casa))))).
Ti pas ima da se naprej trgas po evropi pa kasnej po svetuuu.si se mlad pa zacetki tvoji so odlični.GOOD LUCK Matjaž!

Hvala Damja, se bom potrudu potem bomo pa vidl kaj bo = )
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Po Avg 20, 2012 5:19 pm

Strinjala bi se z Karom

" Denis zelo cenim tvoje mnenje,Belšak ima zelo dober počep,lani v Radgoni na Krpanu ravno ni blestel in zdaj je tako dober" ?????? !

Po mojem mnenju , ki pa seveda ni merodajno ( važno je edino kaj meni G. Vidmar , in koga bo povabil ) bi si nastop oz. povabilo prej zaslužil kdo ki je ZMAGAL na kaki podobni tekmi, kod pa negdo ki je na tam nekih tekmah v tujih gostilnah uvrščen v drugi polovici nastopajočih , da že ne rečem na repu . Tukaj predusem mislim na najmočnejšega bajkerja ( motorista Slo ), al pa na Zmagovalca tekme za najmočnejšega pomurca ( Denisa Kovača ali Jože Vincetič ) ali še kakšn Zmagovalec . Edino z povabilom ZMAGOVALCA ( na kaki podobni tekmi ) bi Vidmar lahko to tudi opravičil . Dvomim da je Belšak v enem letu tako napredoval ( kod recimo Damjan - ki letos raztura ) da bi si zaslužil povabilo . :roll: :oops:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ber2 » To Avg 21, 2012 2:27 am

ANDREJA napisal/-a:Strinjala bi se z Karom

" Denis zelo cenim tvoje mnenje,Belšak ima zelo dober počep,lani v Radgoni na Krpanu ravno ni blestel in zdaj je tako dober" ?????? !

Po mojem mnenju , ki pa seveda ni merodajno ( važno je edino kaj meni G. Vidmar , in koga bo povabil ) bi si nastop oz. povabilo prej zaslužil kdo ki je ZMAGAL na kaki podobni tekmi, kod pa negdo ki je na tam nekih tekmah v tujih gostilnah uvrščen v drugi polovici nastopajočih , da že ne rečem na repu . Tukaj predusem mislim na najmočnejšega bajkerja ( motorista Slo ), al pa na Zmagovalca tekme za najmočnejšega pomurca ( Denisa Kovača ali Jože Vincetič ) ali še kakšn Zmagovalec . Edino z povabilom ZMAGOVALCA ( na kaki podobni tekmi ) bi Vidmar lahko to tudi opravičil . Dvomim da je Belšak v enem letu tako napredoval ( kod recimo Damjan - ki letos raztura ) da bi si zaslužil povabilo . :roll: :oops:

..sem že nekaj časa zraven KARAVANE MERTIN KRPAN,pa vem ,da se Miloševič ni uvrstil v finale-bil je povabljen s strani Vidmarja in je v finalu rastural...zanimivo bi bilo videt,če je Belšak res predober za Martina Krpana...če Udovič reče,da je negdo dober(to je pred leti rekel tudi za Porovneta,potem bo to že držalo...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

Kraj: MB

OdgovorNapisal/-a udovich » To Avg 21, 2012 8:45 am

ANDREJA napisal/-a:Strinjala bi se z Karom

vedno eno in isto, govoriš oziroma pišeš neke neumnosti, če si taka poznavalka strongman scene, je najbolje, da naredimo tudi eno tekmo za dekleta, pa se lahko prijaviš in zmagaš, pol bom tvoje mnenje lahko jemal malo bolj resno, saj boš po vsej verjetnosti tudi ti pustila kako kapljo krvi in znoja na tekmi, kot smo jih mi do sedaj.

dejte si mal prebrat prejnšnje poste, pa pol komentirat, poglejte malo rezultate tekmovanj, poglejete teže ki se divgajo nosijo, poglejte katero mesto zaseda kateri tekmovalec na lestvici itd.
tekme so tudi spektakel, predvsem spektakel, saj nekaterim omogočajo sazlužek in reklamo, posledično organizator povabi ne samo najmočnejše tekmovalce, ki imajo "titulo" ampak tekmovalce, ki naredijo šov, so močni, morda lepo izgledajo, so publiki simpatični, itd,...
vse je v domeni organizatorja,....
Ego sum alpha et omega, primus et novissimus, principium et finis.
"Eat like a horse, train like a demon and grow like a weed!"
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » To Avg 21, 2012 10:20 am

Samo potem bi mogli vsi tekmovalci nastopat pod isto organizacijo ,če ste pa med sabo sprti potem pa samo organizator gre to v prid!
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » To Avg 21, 2012 3:13 pm

bpavlo3
ma misllim da nismo ravno tako sprti, kot bi si nekateri želeli. tudi če mi nekdo osebno ni všeč, to še ne pomeni, da zaničujem oziroma zmanjšujem pomen njegovih rezultatov.
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a Matjaz » To Avg 21, 2012 3:20 pm

Andreja se popolnoma strinjam mislim da bom moral še par let trenirat da bom lahko nastopal na Krpanu.

Drugače pa ko se vedno prepirate eni pravijo da so te najboljši eni da so drugi... Sej osnovne SM discipline so znane, enostavno primerjaš čas ponovitve... Seveda morajo biti zadeve enako teške in podobne ( v idealnem primeru iste)
Nekaj vaj ki bi bilo smiselno primerjat:
Yoko
Kovčki 130+
Kugle
Ročka
Log lift
Guma
DL, max/pon/avto
Kamion (če je podlaga res ravna)
Samo nekaj predlogov...

Še bolj enostavno(če odmislimo nagrade, in druge stroške) naredimo tekmo in tekmujemo "vsi"...= )
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Matjaz » To Avg 21, 2012 4:14 pm

tomking napisal/-a:Govori se da je bil Matjaž Belšak na ogledu mednarodnega Krpana . Ko je videl kaj zmoreta Damjan in Oli , pa se je podelal v hlače . Pričakoval sem glede na njegove izjave konc lanskega leta da bo letos RASTURAL , pa nič .Mogoče kaj veš o tem Damjan alpa kdo drug .

V svoji vasi smo vsi najmočnejši , kaj pa drugje ?????
:oops: :roll:

Tomking, povej kaj te točno zanima ti bom osebno odgovoril, zraven pa se povej kaj sem prejšno leto govoril ( prosim če me spomniš).

Matjaž Belšak
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a damcho82 » To Avg 21, 2012 4:29 pm

Matjaz napisal/-a:
tomking napisal/-a:Govori se da je bil Matjaž Belšak na ogledu mednarodnega Krpana . Ko je videl kaj zmoreta Damjan in Oli , pa se je podelal v hlače . Pričakoval sem glede na njegove izjave konc lanskega leta da bo letos RASTURAL , pa nič .Mogoče kaj veš o tem Damjan alpa kdo drug .

V svoji vasi smo vsi najmočnejši , kaj pa drugje ?????
:oops: :roll:

Tomking, povej kaj te točno zanima ti bom osebno odgovoril, zraven pa se povej kaj sem prejšno leto govoril ( prosim če me spomniš).

Matjaž Belšak

Mislim da se Matjaz ni nič kaj podelal v hlače .kaj sma dvigovala midva z Olijem na tekmi pa definitivno zmore tudi Matjaz .Vaje niso bile nic kaj posebnega in nic kaj tezka bremena tak kot je rekel Ervin.
Matjaz bi zasedel mesto med prvimi tremi v kar sem preprican.Oli pa na mednarodni tekmi ni pokazal nic ce mene vprasas.
Bi pa blo fajn res tako kot je rekel Matjaz da bi se nardila ena tekma samih slovencev in da pridejo vsi .pa bomo vidl kje je kdo .ne pa da drkamo tule po forumu drug drugega.vsi smo dobri eni bolj eni mal majn.pac odvisn od forme.
brezamere
lp
damcho82
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » To Avg 21, 2012 6:08 pm

Samo so teže na tekmah tudi dodane m i je Plevanč razlagu ,da je pred leti v tujini dvigoval log 130 na ponovitve v resnici je bil pa 120 kako boš pa to primerju,ce vsak svojga konja hvali in manipulira z težami
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Sr Avg 22, 2012 2:53 pm

Oprosti Denis toda tvoja trditev da pišem neumnosti nebo držala "( govoriš oziroma pišeš neke neumnosti )" , za vsem napisanim stojim in z argumenti utemeljujem .Tako bo tudi sedaj

Pglejmo eno tekmo na kateri so se spopadli najmočnejši Slovenci med sabo .

NALAGANJE 120 kg in 115 kg

OLIVER 28,29 , DAMJAN 30,86 , BELŠAK 38,16 sek

JOKO 340 kg

OLIVER 16,98 , DAMJAN 17,O2 , BELŠAK 22,93 sek

KOVČKI

KAR 56,5m , PLEVANČ 46m BELŠAK 14,5m

Mislim da tukaj ni kaj za oporekat ( RAZLIKA JE OČITNA ) , pa čeprav se bo spet kdo najdu pa govoril o težah , igrah , vlagi , soncu , megli ,..... . Mislim da vse to v primeru Krpana odpade , saj smo tudi pred kratkim po ogledu Fotke ugotovili da nisi imel prav , oziroma si se ti skliceval na nepreverjene podatke .
Prosim ne me pluvat , bodite fer in z ARGUMENTI po meni tako kod moja malenkost proba vam MOŠKIM parirat in vam kaj razložit kar ne zastopite , ali se delate da ne zastopite .
Kar se pa tiče ženske tekme me žal ne bo in to iz dveh razlogov .

1 Nikoli nisem rekla da sem pametna SORI močna , ampak da je moj fant tekmoval na Krpanu in da spremljam to sceno v slo. in eu ,

2 . Srček ki bije pod mojim srčkom mi tega nebi dovoliu.

:D :P

PS

Tekma med vsemi slovenci super , po možnosti v trening hali na Gorenskem , saj so tam že vsi rekviziti in ih tekmovalci že dobro poznajo ( vsaj nekateri ) , pa še strošek organizacije bi bil nekaj majnši . Pa tudi sodnik se ve kdo bi bil , ali se slučajno motim ?

LP
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » Sr Avg 22, 2012 3:25 pm

Je pa Belšak na tej tekmi ročko dvignil največkrat !!!to s pa pozabla Andreja
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Sr Avg 22, 2012 3:33 pm

Ja res je Andreja, kot tudi kažejo podatki sem bil zelo slab na Krpanu lansko leto, tega tudi nikoli nisem zanikal. ( kar sem tudi v tej temi že povedal).

Sem bil pa dober (oziroma ostali slabi) v ročki če se prov spomnim 11 pon. 1. mesto sva si delila z Plavenčom
-če že objavlamo rezultate s tekem
-Lahko sem biv vesel da sem sploh prenesel 340 kg Yokota = ), ker sem ga na treningu nosil največ 320 kg ( vaja ki mi ni odgovarjala).

Kdaj torej naredimo tekmo konec septembra, začetek oktobra ? = )
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » Sr Avg 22, 2012 4:15 pm

dej andreja a zate obstajajo samo tekme krpana, pa še te v lanskem letu. bodi malo bolj realna in poglej letošnje rezultate, belšak trenira za strongman eno leto in ima pri njegovi starosti take rezultate in tako moč, ki jih nekateri, ki tekmujejo na krpanu nikoli ne bodo dosegli.
namesto, da bi bili ponosni, da imamo takega tekmovalca v SLO, ki bo po moji oceni sposoben poseči v sam vrh evropske strongman scene, ti in tebi podobni samo delate razdor med tekmovalci in poudarjate samo tisto kar vam paše, da bi s tem nekoga zapostavili oziroma poveličevali.

ANDREJA, TOMKING, dejta se mal skulirat in preden oddata sporočilo, ga večkrat preberita,...
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a damcho82 » Če Avg 23, 2012 7:41 am

Matjaž je napredoval zelo in je zelo močan v tem ni dvoma.Bi pa res lahk nardil kako tekmo ker si zelim tekmovat proti njemu))))))Najebo si ga Matjaž))))))) ŠALA!!
damcho82
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a udovich » Če Avg 23, 2012 8:33 am

damcho82 napisal/-a:Matjaž je napredoval zelo in je zelo močan v tem ni dvoma.Bi pa res lahk nardil kako tekmo ker si zelim tekmovat proti njemu))))))Najebo si ga Matjaž))))))) ŠALA!!

lepo bi bilo videt vse slo tekmovalce na skupni tekmi, ne samo zaradi rezultatov predvsem zaradi druženja in zabave. dobro vemo, da ne moreš biti na vsaki tekmi 100% in dati od sebe 110%, tako, da ena sama tekma ni dovolj velik pokazatelj maximalne moči posameznika, pol mamo tu še discipline pa rekvizite itd,...
kar se pa definitivno letos opaža je to, da je Slapnik izjemno dobro pripravljen in močan, ter, da je Belšak od lani ogromo napredoval in ima še veliko let pred seboj za napredovanje.
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Če Avg 23, 2012 1:42 pm

damcho82 napisal/-a:Matjaž je napredoval zelo in je zelo močan v tem ni dvoma.Bi pa res lahk nardil kako tekmo ker si zelim tekmovat proti njemu))))))Najebo si ga Matjaž))))))) ŠALA!!

Odvisno od desciplin Damjan !! = )
Tudi jaz bi rad tekmoval z tabo, in ostalimi v pravih SM desciplinah.
Never STRONG Enough! =)
Matjaz
BRONZE LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a damcho82 » Če Avg 23, 2012 3:18 pm

Hvala Denis.Pripravljal sem se za letos res fejst .je pa res da nekateri tekmovalci ki so lani bili fajn pripravljeni so letos slabo pripravljeni in zato mogoce malo izstopam.rad bi letos se sel kako tekmo v tujino ce bo kaj!))
Matjaz mas prav ja odvisn od disciplin.enmu lezi to enmu lezi ono.
tudi jaz bi tekmoval z pravimi SM rekvizitih.
damcho82
MODERATOR

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Če Avg 30, 2012 1:03 pm

Kod sem napisala

" Prosim ne me pluvat , bodite fer in z ARGUMENTI po meni tako kod moja malenkost proba vam MOŠKIM parirat in vam kaj razložit kar ne zastopite , ali se delate da ne zastopite . "

Denis napisal si
" dej andreja a zate obstajajo samo tekme krpana, pa še te v lanskem letu. bodi malo bolj realna in poglej letošnje rezultate, belšak trenira za strongman eno leto in ima pri njegovi starosti take rezultate in tako moč, ki jih nekateri, ki tekmujejo na krpanu nikoli ne bodo dosegli.
namesto, da bi bili ponosni, da imamo takega tekmovalca v SLO, ki bo po moji oceni sposoben poseči v sam vrh evropske strongman scene, ti in tebi podobni samo delate razdor med tekmovalci in poudarjate samo tisto kar vam paše, da bi s tem nekoga zapostavili oziroma poveličevali. "

Lepo napisano ampak žal ni videti NOBENEGA ARGUMENTA

Lahko prav lepo prosim za pojasnilo z čem delam RAZDOR MED SLO.
TEKMOVALCI , ČE MI BO TO POJASNJENO OBLJUBIM DA SE VEČ SPLOH NE OGLASIM , ampak še tretjič , prosim ARGUMENTIRANO in ne samo bla bla , in nekoč nekje .

:idea:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » Če Avg 30, 2012 4:09 pm

A ni v nedeljo tekma v Predoslje v vleki traktorja?
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na MARTIN KRPAN - Slovenija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost