MARTIN KRPAN 2015

Samo tekme Krpana, rezultati, zanimivosti in podobno,.........

Moderatorji: udovich, damcho82, andrej, Sandi, svinc, K o n c i n a

MARTIN KRPAN 2015

OdgovorNapisal/-a ber2 » Sr Feb 11, 2015 6:06 pm

...kakor kaže bomo tudi letos tekmovali....
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

Kraj: MB

Re: MARTIN KRPAN 2015

OdgovorNapisal/-a udovich » Če Feb 12, 2015 10:09 am

A super lepo to, upam, da bo organizatorju uspelo izpeljati čim več tekme v letošnjem letu. Ber2, kot vedno pripravljen,...
Ego sum alpha et omega, primus et novissimus, principium et finis.
"Eat like a horse, train like a demon and grow like a weed!"
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a ber2 » Če Feb 12, 2015 6:12 pm

....naj bi bile 2do3 tekme in finale...no tako ali tako treniram pa kakšen trening Krpana dodam pa bo....
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » So Feb 14, 2015 10:30 am

bravo ber2, bom te prišel kaj pogledat in navijat zate, če bo kaka tekma kje blizu,...
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » So Feb 14, 2015 7:39 pm

..ja lepo bi bilo,da se vidimo Denis....to so bili časi ko nas je bilo tekmovalcev toliko,da je bilo zelo težko prid v finale in to veliko tekmovalcev,ki so bili sposobni celo zmagat na finalu...zdaj pa se velikokrat že prej ve zmagovalec saj v finale prinesemo točke iz izbirnih tekem in več ni tako,da je v finalu lahko zmagal vsak finalist...to je bilo pravo FINALE...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ber2 » Sr Apr 08, 2015 6:16 pm

...prva tekma,letos,MARTIN KRPAN bo 23.05.v LJUBLJANI....
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » Sr Apr 15, 2015 10:53 am

A super, hvala za novico ber2, kaj mogoče veš, če bo to mednarodna tekma?
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » Če Apr 16, 2015 6:12 pm

...20.06. tekma Radeče.....izgleda,da bo nekaj tekem letos...no za mednarodno tekmo bo verjetno težje...bodo pa naši fantje tekmovali pri Avstrijcih...Porovne,Avguštin,Tomšič...
Zadnjič spremenil ber2, dne So Maj 30, 2015 12:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ber2 » Sr Maj 27, 2015 5:06 pm

23.05.2015 LJUBLJANA

1.POROVNE 29 točk
2.AVGUŠTIN 22 točk
3.TOMŠIČ 15 točk
4.KAR 13 točk
5.ŠKAMLEC 9 točk

Porovne izgubil samo eno točko od maximuma točk!!
IGRE
-MLEKO
-FRONT HOLD
-ROČKA
-JOKE
-KANGLICA
-KOVČKI
Tekmovanje v šotoru(mrzlo in mokro)lepo je bilo spet srečat tekmovalce in tekmovat.
No kot ponavadi je pač bil zapletek,ko sem po nekaj urah po tekmi malo rezultate pogledal in videl,daje se točkovanje letos spremenilo,kontaktiral Bojana,ki mi po številnih izmenjavah mnenj,pove,da so se letos odločili,da spremenijo točkovanje?!Ko pa me je zanimalo zakaj o tem ni nas tekmovalce pred tekmo seznanil,mi pove,da nas o tem ni obvestil,(oz.ZAKAJ bi nas moral o tem obvestit?),ker bi potem kalkulirali in "švinglali"!!!!Bil sem v šoku cel dan!!!
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » Ne Maj 31, 2015 8:51 am

Lepo da si napisal, kako je bilo na prvem tekmovanju za Martina Krpana. Kot vidim je Porovne v formi. Čestitke tudi tebi Kar in ostalim tekmovalcem,upam, da se boš udeležil še kake tekme, kljub spremembam točkovanja, na katerega pa tekmovalci itak nimajo vpliva.
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » Če Jun 04, 2015 3:35 pm

Hvala Denis
...ja pravila niso v naši domeni...so pa narejena za NAS tekmovalce in moramo bit o njih obveščeni še posebej ,če pride do SPREMEMB le teh...ČE BI BILO TEKMOVANJE PO PRAVILIH,KOT VELJA VSEPOVSOD V SVETU,BI NE BILO TEH ZAPLETOV...
...2O.06. bomo tekmovali v Radečah...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ber2 » Ne Jun 21, 2015 12:43 pm

RADEČE 20.06.2015 REZULTATI
1.POROVNE
2.ŠKAMLEC
3.KAR
4.TOMŠIČ
Ker je močno deževalo in smo štart tekme prestavljali in je bila tik pred tem ,da se odpove,so nam ponudili majhen prostor v šotoru,kjer smo imeli 3 igre( front hold,prenos sodov in prenos mleka)
Ocepek je sicer prišel a je zaradi straha pred poškodbo,kar hitro odšel.Avguština ni bilo(ne vemo zakaj)
Vse igre je zmagal Porovne,ostali smo bili izenačeni(če ne upoštevamo,da nisem mogel stopit na levo nogo,zaradi poškodbe meče)
Im mislim,da je to vse za letos,bilo je še nekaj ponudb za tekmo,vendar vse na dobrodelni bazi za tekmovalce in organizatora...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a udovich » Sr Jun 24, 2015 12:23 pm

Čestitke vsem tekmovalcem na tekmovanju MK. Kako to, da je tako malo tekmovalcev?
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » Če Jun 25, 2015 4:46 am

Hvala Denis...ja sam veš ,da je to garaški šport in ni za vsakogar,potrebno je imet tudi nekaj hrabrosti,pa za stisk roke in nekaj malega,ki še daleč ne povrne stroškov,se ljudje ne odločajo za Krpana....
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Po Jul 06, 2015 6:53 pm

Veš Boris " stisk roke in nekaj malega " ni glavni razlog ( vsaj po moje ). V SLO pač ni več mladih fantov ki bi se ukvarjali z tem športom. Krpan je za začetnike že pretežak, stari asi pa počasi omagujejo - te.Ker mislim da si amater in da tekmuješ za svoj užitek me čudi da pričakuješ še povračilo stroškov.Sama tekmujem na tekih in kolesarim ( za svoj užitek-amaterka ). Prijavnina za tek je okoli 20 do 30 evrov, za kolesarjenje pa 30 ali več. Na teh tekmah nagrade dobijo samo prvi trije. Lahko mi verjameš da so te nagrade skromnejše kod na Krpanu.Za 3. mesto na teku ( 20km ) sem dobila majico, za prvo pa je bila nagrada krema za sončenje in majica. Če me spomin ne vara ste na Krpanu vsi :P nekaj dobili, zadnje uvrščeni pa kakšen zaboj piva ali šteko Red Bul-a. Če k temu prišteješ še štartnino , ki je pri Krpanu ni ste tekmovalci na vaših tekmah dosti bolje nagrajeni, kod ostali amaterji. No ja zadnja leta tudi nekateri "PROFI" športniki tekmujejo zastojn, hokejisti pa celo plačujejo da lahko igrajo.
To je žal današnje stanje v športu pri nas in ne verjamem da bo hitro kaj bolše. Navkljub vsemu kod bi rekel Srečko " KRPANI KAPO DOL " res ste dobri nekateri ste pa taki kod vino - starejši ste bolši ste.
Lep pozdrav :wink:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ber2 » Sr Jul 08, 2015 5:13 pm

Veš Andreja pisal sem v 3.osebi ti pa nekaj o meni pišeš?Za dobre nagrade bi imeli poplavo tekmovalcev,tudi iz tujine.
To kaj pa ti tekmuješ je čisto nekaj druga kot Krpan,tam je treba zavarovati ogromno površino,na kateri se odvija tekmovanje,tam so ogromni stroški za varovanje in organizacijo tekmovanja...Vsi vemo koliko stane prireditev Krpana in koliko od tega je za nagrade tekmovalcem(bolje so nagrajeni fantje,ki tam premikajo rekvizite,kot pa tekmovalci...)In dokler vam ne bo jasno,da brez tekmovalcev,ni tekmovanja Martin Krpan,bo tudi tako stanje kot je zdaj....le nas nekaj amaterjev,ki se borimo,da gre karavana vsako leto naprej...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Andrej86 » So Jul 11, 2015 1:59 pm

Lepo pozdravljeni.Jaz sem pa ta nov v tem športu. Ne vem koliko me kaj poznate razen ber2 :D Z velikim veseljem sem zagrizel slabo leto dni nazaj v treninge s pomočjo ber2 :) Zelo sem se veselil prve tekme,pa tudi te v Radečah. Žalostno pa je kaj dela organizator Krpana s tem plemenitim športom. In dvomim,da še sploh bo kaka tekma naslednje leto.
V detajle se tukaj nebom spuščal ko berem npr. poste ge.Andreje, ker ne bomo prišli nikamor. Treniramo več kot preveč,šport je napram ostalim športom ekstremen, zato nas je tudi tako malo in sam tega športa ne smatram kot amaterskega,prav tako so teže povprečnim vaškim junakom rahlo precelike.Da pa je udeležba tako slaba,pa se ve kdo je krivec za to.Tako ali tako se morem kar nekaj km pripeljat na tekmo,žrtvovat časa,denarja za dodatke itd. da sem kjer sem,da pa še bom hodil pol zastonj tekmovat je pa višek. Sem hotel za naslednje leto pripeljat tekmo v moj domač kraj,prvič sem dobil informacijo da tekma stane med 500-600€. Ko sem "preizkušal" poštenost organizatorja ko jo na tekmo najmanj 5 krat omeni še drugič je zahteval 1200€ in še 600-800€ za nagrade, se pravi da bi moral sam najti sponzorje itd. Pristopnina pri tekaških športih itd. se plača da se ve v prvi vrsti kolikšno je število udeležencev,da se jih na sami progi zavaruje,da so tam policija,reševalci, omejevalne ograje,reditelji, varnostna služba, da so nagrade za najboljše, skratka delajo to zato da predvidijo kam in koliko denarja bo šlo itd. Pri Krpanu pa je potrebno manjše parkirišče in ozvočenje,tekmovalci in zelo žejni pospravljalci uteži :D ve se kak je trg tekmovalcev, če se koga povabi se za tega ve kdo je. Žalostno kaj je ta tekma včasih bila, in kaj je zdaj. Za to komu od donatorjev,sponzorjev se je organizator zameril,mene ne sme boleti glava. Meni je bila neka simbolična nagrada kul.Ker sem šel ba tekmo iz užitka. Ko bom dalj časa v tem, bom pa razmišljal kot ostali tekmovalci,stane me bencin,prosit moram za fraj vikend-ne bom na šihtu nič zaslužil, s časom se bodo poškodbe nabirale, in bi pasal denar za kako masažo,sprostitev.Barem za kako piksno s prehranskimi dodatki.Vsaj da se nam pošteno povrne če že nekdo samo služi na nas.

Pa lep pozdrav.
Andrej86

Kraj: Lenart v Slovenskih goricah

OdgovorNapisal/-a udovich » To Jul 14, 2015 7:31 am

Pozdravljen Andrej86, dobrodošel med nami,....Kot si tud sam opazil oziroma prebral imamo vsi podobne izkušnje kot ti, eni prej eni kasneje,...
Osebno se nikoli nisem vprašal kaka je nagrada, tekmoval sem ker mi je bilo všeč tekmovati, se srečati s prijatelji in se malo preizkusiti med seboj.
Včasih so bile nagrade kar mikavne, tudi na izbirnih tekmah, sedaj pač ne vem kako je, kriza itd,... Vedno sem na strani tekmovalcev, tekmovalci so tisti, ki naredijo "spektakel", brez njih enostavno tekme ni,.....
Torej tekmovalci vse je v vaših rokah, pogovorite in dogovorite se med seboj in z organizatorjem,....
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » Če Jul 16, 2015 12:08 pm

...ja Denis...kratko in jedernato...in vse je tako in res kot si napisal...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Andrej86 » Če Jul 16, 2015 7:32 pm

Hvala admin za dobrodošlico.Žal sem za vstop v strongman vode izbral očitno najslabši možn timing.
Jaz se bojim da nebo več tekem naslednje leto.Tudi
Avstrija ni več kar je bila. Tudi tam sem prejel slabe izkušnje. Goljufanje sodnikov ( od styrian Strongman). Za ceneni pokal in kilo gainerja ( krivda organizatorja ne Styrian strongmana).

Trenutno sem zelo razočaran nad celotno sceno tudi nad Avstrijsko,saj so me ogoljufali za 1.mesto,kar sem jim dokazal z video posnetki. Po 14 dnevih sem pa od organizatorja te tekme prejel sporočilo na fb da imajo 4.8. steinheben in lkw ziehen in da ne dobim povabila. Kam smo prišli :lol: :lol: dokler sem bil zadnji je bilo ok :)
V Avstriji pa radi prirejajo tekme,kjer se pozicije tekmovalcev na stopničkah poznajo že pred samo tekmo. Da nebo pomote, ni šlo za austrian giants ampak za eno lokalno tekmo,ki je kriva da sem se zagrel za ta šport. Vseeno pa ni bilo lahko. Pa spoznal sem Martina Wildauerja ki je bil častni gost :)
Andrej86

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Sr Avg 19, 2015 11:37 am

Andrej praviš " Pa spoznal sem Martina Wildauerja ki je bil častni gost ". Martina W. bi lahko spoznal tudi na tekmah za Krpana, saj je na velik tekmah nastopal.Sama sem ga tam spoznala in zgleda fajn dečko.

Če boš prebral poste za nekaj let nazaj, boš videl da je vsaki tolko negdo kritiziral nagrade na Martinu Krpanu, in da so nagrade skromne.Pol so ti isti organizirali podobne tekme v lastnem kraju ( minimalni stroški ), pol so pa jamral Kur*c pa tekma, sam garanje pa nobenga zaslužka, Pa še nobenih nagrad ( ali še dosti bol skromne ) niso imel. Nekateri so probal celo dvakrat ali trikrat pa je bila vedno " pušiona ". Sicer ti pa lahko Denis pove koliko dela je z organizacijo, in koliko "ogromno" se z tem zasluži in z tem v povezavi lahko da nagrad tekmovalcem.Koliko poznam zadeve je g. Vidmar vedno podelil nagrade vsem tekmovalcem pa četudi jih je bilo več kod 10.Prvi so dobival denarne + praktične zadnji pa samo praktične.
Zato mislim da nisi glih prava oseba za komentiranje organizacije tekem. Imaš premalo kilometrine,( če se motim se opravičujem) organiziraj eno tekmo zrihtaj denarne nagrade za tekmovalce in pospravi dobiček. Pol si pa car, in lahko kritiziraš druge, ki so ta šport v slo. spravili v življenje in se z njim več kod 20 let ukvarjali, in v njega vlagali .

Če se vrnem še malo bol nazaj na tvojo razlago zakaj moramo vplačati štartnino za tek ( ograje , varnostniki ), mi pa prosim povej zakaj je potrebno plačati štartnino tam kjer ni ograj in varnostnikov kod naprimer bodibilderske tekme , powerlifterske tekme, tekme v pikadu , bovlngu pohod na Šmarno Goro ( ni ograj ne varnostnikov ),ribiške tekme ( karta + štartnina ) .... .
lp
PS
Prosim če tukaj objaviš datum tekme ki jo boš organiziral, vsekakor pridem pogledat ta spektakl. :shock:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Andrej86 » Pe Avg 21, 2015 3:38 am

Se umikam iz debate.Ker vidim da ne bomo tako nikamor prišli.
Lep pozdrav.
Andrej86

OdgovorNapisal/-a udovich » Pe Avg 21, 2015 7:30 am

ma ni se potrebno umikat iz debate,....na forumih je vedno tako, da ima več ljudi ki so vključeni v debato, različne poglede in diskusija se tako razvija, pomembno je, da smo strpni in ne žalimo drugače misleče.
ANDREJA ima pač svoje mnenje in za tem stoji že vrsto let, nekaj ji uspe argumentirati, nekaj ne.
Uporabniški avatar
udovich
SITE ADMIN

OdgovorNapisal/-a ber2 » Ne Avg 23, 2015 6:58 am

....no bom pa jaz napisal nekaj(ki imam največ kilometrine)mimogrede ti Andreja nimaš nič kilometrine v strongmanu in se delaš kot,da imaš in kot ,da si strokovnjak za te zadeve(gledanje,navijanje ali sojenje ni kilometrina v strongmanu in ker tudi tekmovala nisi praktično ne veš kaj dajemo mi tekmovalci skozi)...
...kaj toliko omenjate to štartnino(mimogrede v tujini v več primerih to dobijo tekmovalci,da sploh pridejo na tekmo potem pa še seveda nagrade za osvojeno mesto)ma saj g. Vidmar ne dela tekmo brez ,da bi zato bil plačan mi pa če bi naredili tekmo jo ne bi delali zaradi dobička ampak za plačilo tekmovalcem in ne da bi mi imeli kaj od tega....
...kjer ni ograj in varnostnikov pa je treba plačat najem dvorane ali prostora kjer se tekmuje in če si tekmovala v teku veš,da je treba zavarovat progo in to stane ti pa se delaš kot,da tega ne veš...
...g.Vidmar je seveda zaslužen za razvoj tega športa vendra zlati časi,ko je bilo precej denarja v tem ,so mimo in,če hočemo,da se to spremeni nazaj,je treba imet kar nekaj tekmovalcev,ki pa ne bodo prišli na tekmo kjer bodo plačali štartnino za organizatorja(kateri tako dobi denar za organizacijo) ,tekmovali ,na koncu pa dobili drobtinice od celega kolača...no sam sem in tudi verjetno bi tekmoval v takih pogojih,vendar takih ni veliko oz. jih je premalo,da bi prišli spet na bolše čase za Krpana...
...sem delal celo noč...sem utrujen...bodi realna Andreja in piši o zadevah,ki si jih sama skozi dala,ker človek ne izpade preveč zrel,če se dela strokovnjaka na področju,ki jih nikoli ni delal....
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Ne Okt 04, 2015 5:10 pm

Boris sedaj se pa malo sprenevedaš. Nikoli nisem trdila da sem tekmovala, sem pa vsem povedala preko koga sem povezana z tem športom, in da imam ta šport zelo rada. O štartninah pa govorim zato ker slovenci bi tekmovali za svoj užitek in še lepo služili zraven. Letos sem bila na parih tekmah v Avstriji in večkrat opazila enega od slovencev ki tekmuje pri njih ( baje ga je Vidmar zaradi pizdarij odslovil ). Ker poznam tudi nekaj avstricev sem se malo pozanimala. V sloveniji je ta tekmovalec pizdil in druge šuntal da naj zahtevajo štartnino, v avstriji pa on plačuje da lahko tekmuje. Mogoče bi bilo drugače če bi bil med prvimi toda tudi v A. je v drugi polovici tekmovalcev.V A. tudi nekateri organizatorji poberejo štartnino, ki jo pol podelijo med najbolše tekmovalce, in kod mi je znano tudi v slo. najbolši nekaj pokasirajo.
Andrej 86 ti si verjetno tekmoval v A. brez štartnine, zato si pa tudi dobil eno vrečko " arašidov ",pa čeprav si bil med najbolšimi.
lp :lol: :shock: :twisted:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Andrej86 » To Okt 06, 2015 3:03 am

Pa barem pokal sem dobil,če že kuverte ni bilo ;) pa piše gor, za kaj sem ga dobil,veš :lol:

one kuverte od Krpana ravno nem na regal deval :lol: Edino če jih dam v okvir, pa napišem vsoto,ki je bila not, samo bi me prijatli imeli za čudaka :)
Andrej86

OdgovorNapisal/-a ber2 » Sr Okt 07, 2015 12:19 pm

...ja Andreja malo bolje preberi kaj napišem..nisem napisal,da si rekla,da si tekmovala,delaš se le kot ,da bi in bi imela kilometrino v strongmanu,kot sem napisal navijači ali organozatori nimajo kilometrine v strongmanu,ker niste tekmovali in zato nas tekmovalcev tudi ne razumete...vsi,ne samo slovenci,tekmujemo za svoj užitek,moramo pa trenirat in imemo stroške,celo leto in to ne malo...boli me za tistih 20, evr gre zato,da smo mi tekmovalci 99% MARTIN KRPAN in ne vi organizatorji,samo,da se vi tega ne zavedate in poberete glavnino pogače še zdaj ko ni več čas debeliv krav in ni več tekmovalce...
Uporabniški avatar
ber2
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a ANDREJA » Sr Nov 25, 2015 6:08 pm

Boris pozdravljen
Zakaj mi praviš " vi organizatorji ", saj pri organizaciji Krpana nimam kaj dost zraven. Kako sem povezana sem že pojasnila.
Praviš " smo mi tekmovalci 99% Martina Krpana ". To maš mogoče prav, ampak če Vidmar ne organizira tekme za Krpana, ti teh po tvojem mnenju 99% nič ne pomaga, si ih lahko nekam zataknete ( za klobuk ) ? Vidmar ima besedne zveze Krpan ,Martin Krpan , najmočnejši Slovenec ....... in še veliko drugih zaščitene, in z tem ih lahko baje uporablja samo on ( piše na njegovi strani )
Slišala sem da je nekje v Prekmurju nekdo uporabil to ime pri organizaciji tekme. Vidmar naj bi tožil in dobil veliko odškodnino, ki jo je pa podaril gasilcem in rdečemu križu.
Uspehov polno novo leto ( športnih in vseh ostalih ) ti želim
lp :D :roll: :oops:
ANDREJA
SILVER LEVEL ATHLET

OdgovorNapisal/-a Andrej86 » Če Nov 26, 2015 3:55 am

in kje ima in to ime zaščiteno? kje se da to narediti? vprašam samo,ker je večkrat omenil tud kao da na licenco in me res zanima.

Smo pa v pripravah takih kot treba za drugo leto 8)
Andrej86

OdgovorNapisal/-a bpavlo3 » Če Dec 03, 2015 12:41 pm

Saj andreja je Widmar ,če še komu ni kapnlo
bpavlo3
GOLD LEVEL ATHLET

Kraj: Prekopa

Naslednja

Vrni se na MARTIN KRPAN - Slovenija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost